Sadzonki begonii - oferta sklep.cebulekwiatowe.pl

Begonie to piękne wielobarwne rośliny o dużych kwiatostanach, które z powodzeniem uprawiać można w każdym ogrodzie. Wyróżniamy wiele odmian begonii, np. strzępiasta czy zwisająca, które prezentują się równie zachwycająco. Wysokiej jakości cebulki odnaleźć można na stronie internetowej sklep.cebulekwiatowe.pl. To znana i ceniona na rynku ogrodnictwa marka, której zaufało już wielu klientów. W ofercie odnajdziesz zdrowe oraz gotowe do sadzenia cebulki w doskonałych cenach. Pracownicy pomogą w doborze najlepszej opcji do twojego ogrodu.
Sadzonki begonii

Begonie zwisające - sadzonki

Begonie zwisające to rośliny wieloletnie o pięknych barwach i dużych kwiatostanach. Występują w odcieniach różu, żółtego, czerwieni, bieli, a także w wersjach mieszanych. Roślina nie potrzebuje intensywnego podlewania, najlepiej czuje się na żyznej i dobrze przepuszczalnej glebie. Sadzonki dostępne w sklepie nadają się bezpośrednio do sadzenia na głębokości ok. 5 cm. Osiągają wysokość do 40 cm, przy czym należy pamiętać, że ten gatunek charakteryzuje się zwisającymi kwiatami. Begonie kwitną zazwyczaj na przełomie czerwca oraz października.

Begonie wieloletnie - zalety

Begonie to piękne rośliny, na które decyduje się bardzo wiele osób. Są dość łatwe w uprawie i nie wymagają nadmiernej pracy. To rośliny wieloletnie - na okres zimy wystarczy je tylko odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem, np. z pomocą agrowłókniny. Lubia słoneczne stanowiska osłonięte od wiatru, a przy tym nie należy ich nadmiernie podlewać oraz moczyć samych liści. Begonie będą pięknie prezentowały się w ogrodzie oraz współgrały z innymi roślinami. Świetnie sprawdzą się tutaj bluszcz pospolity oraz kocanki włochate.

Gdzie kupić cebulki begonii?

Zastanawiasz się, gdzie kupić sadzonki begonii? Najlepiej wybrać miejsca, które dysponują wysokiej jakości zdrowymi cebulkami, co będzie miało ogromny wpływ na ich dalszy wzrost. Na stronie sklep.cebulekwiatowe.pl odnajdziesz szeroki wybór begonii, również zwisających, co pozwoli Ci na wybór najlepszego koloru oraz odmiany. Pracownicy dostarczają cebulki w sposób w pełni bezpieczny, tak że nie ulegają one urazom czy innych chorobom. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty.